Sunni Alim Şeyh Süheyb: Halifelerimiz Yaşasaydı Hizbullah’ı Desteklerdi

Lübnan’da yayın yapan El-Cedid kanalında bir tv tartışma programına çıkan ve tartışmadaki Hizbullah’a karşıt sözde Şii alim karşısında Hizbullah’ı savunan Sunni Alim Şeyh Süheyb “Eğer Hizbullah olmasaydı Lübnan çoktan yıkılırdı” dedi.

7 Mayıs 2008 olaylarının Lübnan için Sunni ve Şii Müslümanlar arasındaki fitneden kurtuluş açısından şanlı bir tarih olduğunu belirten Şeyh Süheyb, Amerika-Batı ve İsrail eksenli olup tamamen Direniş Eksenine karşı olan 14 Mart ittifakını savunan sözde Şii alim Muhammed el-Has Hasan’a “Kafandaki sarığı çıkar ve onun yerine bir Amerika bayrağı sar, bir Şii Müslümanın 14 Mart ittifakını desteklemesi utanç vesilesidir” dedi.

Sunni Alim Şeyh Süheyb’in Amerika vurgusu Seyyid Hasan Nasrallah’ın belirttiği Amerika Elçiliğinden beslenen ve Müslümanlar arasında fitne yapıp Mezhepçilik üzerinden propaganda yapan Şii Ajanlar açıklamasını akla getirdi. Seyyid Hasan Nasrallah, Sunni Müslümanlara ve kutsallarına hakaret etmek suretiyle Sunni ve Şii Müslümanlar arasında fitne yapıp düşmanlık oluşturmaya çalışan bu Şii görünümli fitnecileri “hain ve satılmış” olarak nitelemişti. (https://islam-dunyasi.com/seyyid-hasan-nasrallah-amerikan-elciliginden-beslenen-siiler-hain-ve-satilmistir/)

Karşısındakine hitaben Sunni Alim Şeyh Süheyb “Eğer Hz. Ebubekir, Hz. Ömer ve Hz. Osman bugün yaşasaydı Hizbullah’ı desteklerdi. Eğer Hz. Ali burada olsaydı, senin Hizbullah’a karşı giriştiğin komplolardan memnun olur muydu?” ifadelerini kullandı.