Home / Direniş Ekseni / Velayeti: Terörizmle Mücadele Yolunun Sonu Zafer

Velayeti: Terörizmle Mücadele Yolunun Sonu Zafer

Münih Güvenlik Konferansının hazırlık toplantısına kulisinde gazetecilerle konuşan Velayeti, ‘’İran’ın terörizm ile mücadele ve bölgedeki rolü birinci sınıf bir roldür ve İran’ın stratejik ortakları Irak-Suriye ve Lübnan harici diğer ülkeler bu alanda ciddi işler yapamamışlardır’’ dedi.

Bazı batılı ülkelerin Suriye’de kendi amaçlarını uygulamak istediklerini ifade eden Velayeti,’’ Suriye halkının hedefi bazı batılı ülkelerin hedefleri ile farklıdır ve Suriye halkının çoğunluğu Beşar Esad’ı desteklemektedirler’’ dedi.

Suriye krizinin başlangıcından yabancı ve bazı bölge ülkelerinin direniş eksenini kırma amacı güttüklerini ifade eden Velayeti, ‘’Bugün nihai zafere yaklaşan Suriye direnişinin sembolü haline gelen Beşar Esad’dır ve İran İslam Cumhuriyeti de direnişe desteğin bayraktarıdır’’ dedi.

Suriye’nin iç savaş, Orta Doğu’nun Güvenlik Mimarisi ve nükleer anlaşma sonrası İran’ın bölgesel ve Uluslararası konumu Münih Konferansının Tahran’da düzenlenen hazırlık toplantısında ele alınacaktır.

Toplantı,Tahran’da Siyaset ve Uluslararası Çalışmalar Enstitüsü ev sahipliğinde ve İran ve Almanya hükümetleri ile işbirliği içinde yapılıyor.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir