Home / Direniş Ekseni / Velayeti: Direniş Ekseni Asla Yok Olmayacak!

Velayeti: Direniş Ekseni Asla Yok Olmayacak!

Ali Ekber Velayeti bugün Tahran’da bir grup üst düzey emniyet müdürü ile yaptığı görüşmede, bölgedeki teröristlerin ılımlı ve radikal olmak üzere ikiye bölünmesini sert bir dille eleştirerek, demokrasiden en ufak tecrübeleri olmayan terörist grupları destekleyen ülkelerin Suriye dahil bazı İslam ülkelerinde demokrasinin olmayışından söz ettiğini söyledi.

Nizam Maslahatını Belirleme Konseyi Stratejik Araştırma Merkezi Başkanı Ali Ekber Velayeti, bu ülkelerin demokrasi bahanesiyle, 4 yılı aşkın bir süredir Suriye’de hükümet ve Suriyeliler savaş haline olduklarını kaydetti.

Bölge gelişmelerine işaret eden Velayeti, İran’ın komşu ülkelerinde yaşanan kriz ve sorunlardan dolayı esef duyduğunu dile getirdi, dikkatli ve uyanık olmak suretiyle bu İran sınırlarından tehlikenin uzaklaştırılabileceğini ifade etti.

Sözlerinin devamında Viyana’da sağlanan nükleer anlaşmaya temas eden Velayeti, bu kazanımın İran halkının direnişi ve nükleer müzakerecilerin çabalarıyla elde edildiğini, İran halkı ve ülke için uygun olan şeyin tahakkuk bulmasını temenni ettiğini belirtti.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir