Türkiye Yönetiminden Utandıran İsrail Açıklaması: Çıkarımız İçin Her Şeyi Yaparız, İttifak ve Dostluklara Mecburuz

Korsan İsrail’in vatandaşlarımızı Mavi Marmara’da şehid etmesi ve Filistin zulmünü arttırarak devam ettirmesi gibi gelişmelerle Türkiye-İsrail ilişkilerinin durma noktasına geldiği iddialarının yalan olduğu ve Türkiye yönetiminin çıkarı için her şeyi yapacağını ortaya koyan açıklamalar durmak bilmiyor.

Son olarak da mevcut Türkiye Hükümetinin kemik kadrosunda yani beyin takımında yer alan ve Başbakan Yardımcılığı görevinde yer alan Bülent Arınç’dan Müslüman Türkiye halkının duruşu ile asla bağdaşmayan ve İslam Dünyasında da asla kabul edilemeyecek bir açıklamada bulunarak, çıkar için her şeyi yapmaları gerektiğini ve İsrail de dahil olmak üzere ittifaklara muhtaç olduklarını bunun bir korunma tedbiri olduğunu belirtti.

Arınç, Sabahattin Zaim Üniversitesi Siyaset Kulübü tarafından düzenlenen ‘Bölgesel Politika Konferansı’na konuşmacı olarak katıldı. Üniversitenin Halkalı’daki yerleşkesinde Rektör Prof. Dr. Mehmet Bulut, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ile üniversitenin akademisyenleri ve öğrencilerin izlediği konferansta konuşan Bülent Arınç, programın sonunda öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Bülent Arınç, Türkiye ile İsrail arasında yapılan müzakerelerle ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine de, Türkiye’nin çıkarlarının, milli menfaatlerinin temel esas olduğunu belirtti. Arınç, “Bir devletimiz var. Kendi özel düşüncelerimizi içimizde muhafaza ederiz. Ancak Türkiye Cumhuriyeti bir devlettir. Devletten devlete ilişkilerde de, dış politikadaki temel esas ülkemizin milli menfaatleridir. Dış politikada çıkarlar söz konusu olduğunda bu devlet her şeyi yapmalıdır ve yapar. İsrail ile doğalgaz anlaşması şu ya da bu anlaşma, fısırık şeyler. Daha başka şeyler de yapılmalıdır, yeter ki ülkemizin dış politikasına yarar sağlayacak bir iş olsun. Bugün bizim güneyimiz kaynıyor. Türkiye ciddi bir tehlike altındadır. Rusya ile geldiğimiz noktayı biliyorsunuz. Bizim ittifaklara ve dostluklara ve kendimizi koruyacak tedbirlere ihtiyacımız var yanıtını verdi.

Posted in Analiz Haber, Filistin, Gündem, Gündem, İşgalci İsrail, Özel HaberTagged , , , , , , ,