Home / Dünya / Orta Doğu / İşgalci İsrail / Suudiler İsrail’den İHA Alacak

Suudiler İsrail’den İHA Alacak

Suudi kraliyetine ait çoğunlukla doğru çıkan ifşaatlarıyla tanınan sosyal medya fenomeni Müctehid, Suudi Arabistan’ın Güney Afrika’yla işbirliği yaparak kurduğu mühimmat fabrikasının Siyonist İsrail’den insansız hava araçları satın almak için bir paravandan ibaret olduğunu iddia etti.

Neşra’nın haberine göre Suudi Arabistan’ın Güney Afrika’yla işbirliği yaparak Riyad’ın 70 kilometre kuzeyinde bir mühimmat fabrikası kurduğuna dikkat çeken Müctehid, Suudilerin Güney Afrika adına İsrail’den parçalanmış halde satın alacağı insansız uçakların bu fabrikada üretilmiş gibi gösterileceğini iddia etti.

Haberde Güney Afrika ile İsrail arasında siyasi sorunlar olsa da iki taraf arasındaki askeri işbirliğinin geçmişteki gibi son derece güçlü olduğu bildirildi.

Güney Afrika Cumhurbaşkanı Jacob Zuma, Pazartesi günü Riyad’ın 70 kilometre kuzeybatısındaki el-Harac kentinde insansız uçaklar üreten Güney Afrika askeri sanayi firması tarafından uçaklar için ağır bombalar, top ve havan topu mermileri üretülecek fabrikanın açılışını yapmıştı.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir