Suriye’ye Saldıran Sözde Devrimciler İsrail’i Zevkten Dört Köşe Etti

İsrailli yetkililer Suriye ordusunun fiilen bittiğini sevinçle söylerken, Hizbullah’ın 4 yıldaki kayıplarının da düşünüldüğünden çok daha yüksek olduğunu iddia ediyor.

Haaretz’in haberine göre İsrailli yetkililer, Suriye’de cumhurbaşkanı Beşar Esad’ın düşüşünün başladığını düşünüyor.

Suriye yönetiminin düşmesinin her türlü kendilerine faydalı olacağını çok defa çeşitli ağızlardan belirten Siyonist İsrail, son zamanlarda Türkiye-ABD desteğiyle İdlib ve civarına saldıran ve Suriye’nin El-Kaide kolu olan Nusra Cephesinin öncülük ettiği Fetih! Ordusu’nun ilerleme kaydetmesiyle yeniden umutlandı.

İsralli General Yair Golan, “Suriye ordusu fiilen bitti” derken kendilerine karşı büyük zaferler elde eden Hizbullah ve onun desteklediği Filistin Direnişinin enerjisini boşa harcadığı için mutlu tablolar çiziyor.

Önceden tüm enerjisini Siyonist İsrail’in yok olmasına ve Filistin Direnişine destek olmaya ayıran Lübnan Hizbullahı ve Siyonist İsrail ve ABD’ye karşı Direniş Eksenini yani Filistin’i destekleyen Suriye Yönetimi artık ABD-Batı-İsrail ve satılık Arap-Bölge Yönetimlerince desteklenen gruplarla da savaşmak zorunda kaldı.