Home / Dünya / Orta Doğu / İşgalci İsrail / Suriye Muhalifleri Siyonist İsrail’den Güvenli Bölge İstedi

Suriye Muhalifleri Siyonist İsrail’den Güvenli Bölge İstedi

İkinci kez İsrail’e giden muhalif liderlerden Kemal Lebvani, Jerusalem Post gazetesine verdiği demecinde Siyonist İsrail’den Suriye’nin İsrail sınırında bir güvenli bölge oluşturmasını istedi.

 Önceki yıl da Ulusal Koalisyon Sözcüsü olarak Golan’ı Siyonist İsrail’e bırakmaya hazır olduklarını açıklayan Kemal Lebvani, Jerusalem Post gazetesine verdiği demecinde İsrail’den istediği güvenli bölgenin hedefini “sivillerin ve benimle işbirliği yapabilecek olan silahlı grupların korunması” olarak açıkladı.

Suriye’de İsrail, Amerika, Ürdün, Katar, Türkiye ve Suudi Arabistan’ın yardımıyla güvenli bölge oluşturulabileceğini belirten Lebvani, silah yardımı yapılması halinde Suriye Muhaliflerinin Suriye yönetimine ve Hizbullah’a karşı galip geleceğini iddia etti.

Kemal Lebvani ayrıca kendi müttefiklerinin yardımıyla Siyonist İsrail sınırında bulunan el-Kaide’nin Suriye kolu Nusra Cephesi’nin de bölgeden çıkarılabileceğini söyledi.

Yardımlarından dolayı Korsan İsrail’e teşekkür eden Kemal Lebvani, Türkiye ve Ürdün’ün artık daha fazla mülteci kabul edebilecek durumda olmadığını belirterek Korsan İsrail’den geçici olarak mülteci kabul etmesini istedi ve güvenli bölge oluşturulması için Türkiye ve Ürdün nezdinde de çabalarını sürdüreceğini söyledi.

Kemal Lebvani, Suriye Ulusal Konseyi adlı muhalif örgütün 11 Kasım 2012’de Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Koalisyonu adıyla genişletilmesinden sonra örgütün sözcülüğünü de yapmıştı.

Check Also

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir