Home / İslam Dünyası / Filistin / Siyonist Yerleşimci Küçük Kızı ve Genci Yaraladı

Siyonist Yerleşimci Küçük Kızı ve Genci Yaraladı

Kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin El-Halil’in Eski Belde semtinde Ferah Ebu İsnine isimli kız çocuğa taş atarak saldırdığını ve küçük kızın yaralandığını, Yahudi yerleşimcilerin ayrıca El-Halil’in güneyindeki El-Fevvar Mülteci Kampı sakinlerinden Yakub El-Kumi isimli gence saldırarak darp ettiğini bildirdi.

El-Mecnune bölgesinde tarım arazisinde çalıştığı sırada Yahudi yerleşimcilerin saldırısına maruz kalan ve öldüresiye dövülen Filistinli gencin hastaneye kaldırıldığı ifade edildi.

Geçen ay Nablus yakınlarındaki Duma köyünde Ali Devabişe isimli bebeğin yakılarak şehit edilmesi olayının ardından Yahudi yerleşimcilerin Batı Yaka’da Filistinlilere yönelik saldırılarında artış görüldüğü bildirildi.

Öte yandan, işgal güçleri bugün El-Halil’de birçok eve ve işyerine baskın düzenleyerek dört Filistinliyi gözaltına aldı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri kentte birçok evde ve iş yerinde arama yaparak Osman El-Ca’beri ve Vail El-Meşni’yi gözaltına aldı. İşgal güçlerinin kuzeydeki Halhul beldesinde de Muhammed Ebu Reyyan ve Mahmud Hicazi’yi gözaltına aldığı belirtildi.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir