Home / Türkiye / Gündem / Siyonist Netanyahu: Arap Yönetimlerle İran’a Karşı Aynı Taraftayız

Siyonist Netanyahu: Arap Yönetimlerle İran’a Karşı Aynı Taraftayız

Türkiye ve Uşak Arap Rejimlerinin Siyonist İsrail ile ilişkileri karşılıklı sempati açıklamalarıyla devam ediyor.

İşgal Devleti Başbakanı Benyamin Netanyahu, Davos’taki Dünya Ekonomi Forumu’nda yaptığı konuşmada Arap devletlerin, Filistin konusunda Avrupa Birliği’nden daha duyarlı olduklarını söyledi.

Netanyahu, “Açıkça görülüyor ki Arap devletleri ve İsrail karşıt taraflarda değiller” diye konuştu.

Suudi Arabistan’ın İsrail’i düşmandan ziyade müttefik olarak gördüğünü vurgulayan İsrail Başbakanı, her ikisini de tehdit eden iki temel unsurun İran olduğunu belirtti. Netanyahu, “’Bize kim yardım edebilir?’ diye soruyorlar. Açıkça görülüyor ki İsrail ve Arap devletleri karşıt taraflarda değiller” dedi

Geçen günler içerisinde de Siyonist İsrail dışişleri bakanlığı direkterü Dore Gold İran İslam Cumhuriyetini Türkiye ve İsrail için ortak tehdit olarak nitelemişti.

Netanyahu, Suriye’de binlerce teröriste destek verdiklerini dolaylı olarak itiraf ederken, İsrail’in onları her açıdan desteklediğini de söyledi.

Siyonist İsrail başbakanı, İsrail’in, binlerce Suriyeli mülteciye evsahipliği yaptığını belirterek, ‘biz onların yaralarını sarıyor ve onlara gerekli tıbbi imkanları sunuyoruz’ dedi.

Bilindiği gibi Suriye buhranının başlamasından bu yana siyonist İsrail rejimi, Suriye’de yaralanan teröristlerin tedavileri için Suriye sınırlarında oluşturduğu sahra hastanelerinde teröristlerin tedavisini yaptıktan sonra tekrar onları Suriye’ye gönderiyor.

Check Also