Siyonist Komutan: Gazze’de Yeni Bir Savaş Açamayız

Turgeman, Gazze Şeridi’ndeki “aykırı ve terörist” bir grubun attığı birkaç füze yüzünden oyunun kurallarını bozamayacaklarını ve Gazze Şeridi’ne yeni bir savaş açamayacaklarını, “Koruyucu Hat Operasyonu”nun kazanımlarını yok edemeyeceklerini ifade etti.

İşgal radyosunun bildirdiğine göre, işgal ordusu generali bu açıklamalarını Gazze Şeridi yakınlarında kurulu olan Yahudi yerleşkelerinin yerel yönetimleri başkanlarıyla önceki gece gerçekleştirdiği toplantıda yaptı.

Turgeman, işgal ordusunun Gazze Şeridi’nden atılan füzelere karşı savunma sistemlerini geliştirmeye çalıştığını ve tünellerden gelebilecek tehditlere yönelik de önlemler aldığını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Gazze Şeridi’nden atılan ve boş arazilere düşen birkaç füze, işgal rejiminde ve özellikle Gazze Şeridi sınırına yakın yerleşkelerde büyük korkuya yol açmıştı.

Filistinli gruplardan hiçbirinin üstlenmediği füze saldırılarının ardından işgal ordusu da Gazze Şeridi’nde direniş güçlerine ait bazı hedeflere hava saldırıları düzenledi. Saldırılarda ölen veya yaralanan olmadı.