Home / İslam Dünyası / Lübnan / Hizbullah / Siyonist İsrail’in Hizbullah Korkusu Bitmiyor

Siyonist İsrail’in Hizbullah Korkusu Bitmiyor

Siyonist İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin, Rusya Devlet Başkanı Putin’le görüşmek üzere bugün Moskova’ya gidiyor. Rivlin’in Rus askerlerinin Suriye’den çekilmesinin ardından İran ve Hizbullah’ın bölgede daha da güçlenmesinden duyduğu endişeyi dile getireceği iddia edildi.

Reuters’a konuşan Rivlin’in bir yardımcısı, görüşmede Rivlin’in Putin’den, Rus güçlerinin Suriye’den çekilmesiyle İran ve Hizbullah’ın güçlenmesine izin verilmeyeceği konusunda garanti isteyeceğini belirtti.

Haberde ayrıca, Rivlin’in Moskova’ya hareket etmeden önce Siyonist İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ile bir görüşme gerçekleştirdiği de kaydedildi.

Rivlin de dün Moskava temaslarını takip edecek gazetecilere uçakta yaptığı açıklamada, “İçinde bulunduğumuz konum göz önüne alındığında, Rusya ile işbirliği yapmalıyız” demiş ve eklemişti:

Öte yandan Rusya’nın Tel Aviv Büyükelçi Vekili Aleksey Drobinin dün yaptığı açıklamada, iki ülkenin Suriye’deki işbirliğinin devam edeceğini söylemişti. Drobinin ayrıca, “İsrail’in ulusal güvenlik çıkarlarının zarar görmemesi için her şeyi yapacağız” diye konuşmuştu.

Siyonist İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Suriye’de ateşkesle ilgili olarak memnuniyet duyduğunu belirtirken Hizbullah’a işaret ederek Golan Tepeleri’nin güvenliğinin kendilerini için öncelikli önem taşıdığının altını çizmişti.

Check Also

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir