Siyonist İsrail Yine Gazze’ye Saldırdı

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal ordusuna ait F-16 savaş uçağından İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları’na ait olan ve Gazze kentinin kuzeybatısındaki El-Megusi bölgesinde bulunan boş alana en az bir füze atıldı.

İşgal uçaklarının Gazze kentindeki El-Kassam Tugayları’na ait Cerad alanına da iki füze attığı ve alanda büyük yıkım meydana gelirken ölen veya yaralanan olmadığı ifade edildi.
Üçüncü hava saldırısında ise işgal uçakları Yahudi yerleşimcilerin Gazze Şeridi’ni terk ederken boşalttığı Hıttin Yerleşkesi’ndeki direnişe ait alana en az iki füze attı.

Görgü tanıkları, işgal uçaklarının Gazze Şeridi üzerinde alçaktan uçmayı sürdürdüğünü ve yeni saldırıların olmasından endişe edildiğini söyledi.

Bu arada İşgal güçleri bu sabah (4 Haziran Perşembe) aynı aileden beş balıkçıyı Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Es-Sudaniyye bölgesi açıklarında avlanırlarken gözaltına aldı.
Gazze’deki Filistinli Balıkçılar Sendikası Başkanı Nizar Ayyaş, Filistin Enformasyon Merkezi’ne konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin balıkçıları günlük olarak taciz ettiğini ve bu sabah da beş balıkçıyı gözaltına altına aldığını söyledi.

Ayyaş, işgal güçlerine baskı yapılarak uluslararası anlaşmalara uymasının sağlanması ve Filistinli balıkçıların 20 deniz mili mesafeye kadar avlanmalarına izin verilmesi çağrısında bulundu. İşgal güçleri geçen yaz işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne açtığı savaşı sona erdiren ateşkes anlaşmasını yürürlüğe girdiği günden bu yana sürekli olarak ihlal ediyor.

Bilindiği gibi siyonist İsrail’in geçen yıl Gazze’ye açtığı savaş 51 gün sürmüş, binlerce ev yerle bir olmuş, binlerce müslüman şehit olmuştu.