Home / Dünya / Orta Doğu / İşgalci İsrail / Siyonist Haham: İsrail’de Yahudilerden Başkası Yaşayamaz

Siyonist Haham: İsrail’de Yahudilerden Başkası Yaşayamaz

Sefarad Yahudisi olan haham “Yahudilerden başka hiç kimsenin şayet Yahudilerin yedi kanununa uymuyorsa İsrail topraklarında yaşamaya hakkı yok” ifadelerini kullandı.

Cumartesi günü konuşan haham böyle kişilerin Suud’a gönderilmesi gerektiğini vurguladı.

Şu anda kendi ifadesiyle “İsrail topraklarında” yaşayan Yahudi olmayan kişilere müsamaha göstermelerinin sebebinin “mesihin henüz gelmemiş olması” olduğunu söyleyen haham “Eğer elimizde bunu yapacak güç ve imkan olsaydı hemen yapardık. Ancak biz böyle bir güce sahip değiliz. Bu yüzden mesihi bekliyoruz” dedi.

Haham Yahudi şeriatine uyanların İsrail’de kalmasına müsaade edileceğini ve İsrail’de kalan bu kişilerin Yahudilere hizmet etmek amacıyla yapması gerekenleri yerine getireceklerini söyledi.

Babası olan Haham Ovadia Yosef gibi büyük tartışma konularıyla gündeme gelen Yitzhak Yosef iki hafta önce de İsraillilerin kanunları çiğneme korkusu taşımadan bıçaklı saldırı düzenleyenleri öldürmeleri gerektiğini söylemişti.

Haham “Yahudi şeriatine göre elinde bıçak olan birinin öldürülmesi gerekir. Size korkmak yakışmaz” demişti. Haham ayrıca bu konuda “cinayet” suçundan mahkemelere düşmekten, yargılanmaktan da korkulmaması gerektiğini ifade etmişti.

Check Also

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir