Home / İslam Dünyası / Lübnan / Hizbullah / Seyyid Hasan Nasrallah: Dökülen Kanlar Suudi Arabistan’ın Sonunu Getirecek

Seyyid Hasan Nasrallah: Dökülen Kanlar Suudi Arabistan’ın Sonunu Getirecek

“Şeyh Muhammed Hatun’un Anma Töreni”nde bir konuşma yapan Seyyid Hasan Nasrullah, Şeyh Nimr’in şehadetinden dolayı taziyelerini iletti.

Suudi Arabistan’ın bir sahte hükümet olduğunu söyleyen Nasrullah, “Arap Yarımadası öyle bir hale gelmiş ki artık hiçbir Şii ve Sünni din alimi muhalifet sesini yekseltip itirazını bildiremiyor” dedi.

Seyyid Hasan Nasrullah, “Haremeyn’nin bulunduğu, Peygamber Efendimiz (s.a.v), Ehl-i Beyt (a.s) ve sahabelerin yaşadığı yurt artık katilam ve vahşet politkasını izleyen bir hanedanın ismiyle anılır olmuştur” ifadesini kullandı.

Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri, “Şeyh Nimr hak ve özgürlüğün sesini yükselttiği için Suud Rejimi onunla sorun yaşıyordu. O çok cesurdu. Şeyh Nimr’in kanı Al Suud’u boğacaktır” diye ekledi.

Nasrullah, “Suudi Arabistan öyle bir duruma gelmiş ki konuşan idam ediliyor. Buna rağmen suudi yetkililer özgürlük ilkeleri ve insan haklarından sözeteye cesaret ediyor” açıklamasında bulundu.

Seyyid Hasan Nasrullah konuşmasını şöyle sürdürdü: Müslümam alimler ve İslam dünyasının kamuoyuna hiçbir değer vermeyen Al Suud, bu idamla Arap ve İslam dünyasına ‘Herkes rejimi eleştirirse kanı dökülecektir’ diye bir mesaj verdi. Bu eylem Suud Rejimi’nin tekfirci terörist simasını ortaya koydu.

Suudilerin Şii ve Sünni arasında ihtilaf çıkarmak için çaba sarfettiğini ifade eden Nasrullah, “İşte bu Suud Rejimi’nin umduğunu bir komplodur” şeklinde konuştu.

Check Also