Home / İslam Dünyası / Lübnan / Seyyid Hasan Nasrallah: Bugün 1948’den Daha Büyük Bir Nekbe İle Karşı Karşıyayız

Seyyid Hasan Nasrallah: Bugün 1948’den Daha Büyük Bir Nekbe İle Karşı Karşıyayız

Lübnan el’Menar TV. kanalına göre, Nasrullah dün gece Peygamberimizin Biset’i münasebetiyle yaptığı konuşmada, ırkçı İsrail tarafından Filistin topraklarının işgal edilişinin yıldönümü ‘Nekbe’ye de temas ederek, bugün İslam ümmetinin 1948’deki Nekbe’den, beladan daha  büyük ve tehlikeli bir nekbe ile, bela ile karşı karşıya olduğunu belirterek,  bu belanın  kaynağının da bizzat Amerika ve siyonist İsrail rejimi olduğunu söyledi.

Hizbullah genel sekreteri, Amerika ve Siyonistlerin IŞİD gibi tekfirci-terörist gruplar oluşturmak yoluyla, İslam ülkelerini, zayıflatma, parçalama ve ortadan kaldırma hedefinde olduklarını söyledi.

Nasrullah bazı bölge ülkelerinin Amerika’ya güvenlerine de temasla, tecrübelerin Amerika’ya güvenin hiçbir bölge ülkesinin yararına olmadığını gösterdiğini belirterek,  zira başta Amerika olmak üzere batılı ülkelerin bölgede her zaman kendi şom hedefleri peşinde olduklarını söyledi.

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri, son zamanlarda Lübnan Hizbullah güçleri ile Suriyeli güçlerin, Lübnan-Suriye sınırlarında yer alan Kalemun tepelikleri bölgesini teröristlerden temizlenme operasyonuna da temasla, bu operasyonların teröristlerin bölgeden  kaçmaları, bölgenin temizlenmesi ve  onlara ait silah depolarının  yerle bir olmasına neden olduğunu söyledi.

Seyyid Hasan Nasrullah, son günlerde sınır bölgesinde  yaşanan çatışmalarda Hizbullah güçlerinden 13 mücahidin şehid olduğunu da belirterek,  bazı  haber çevrelerinin  Hizbullah’ın çok sayıda şehit verdiği yönündeki iddialarının  doğru olmadığını ve  bu gibi iddiaların yayınlanmasından hedefin  Lübnan halkı ve direnişinin moralini zayıflatmak olduğunu söyledi.

Hizbullah genel sekreteri, Arabistan’ın Yemen’e yönelik saldırısına da temasla, Suudi yöneticilerinin  Yemen’e açtıkları savaşla gerçekte  hem kendi halkı hem de bölgedeki konumunu  daha da zayıflattığını söyledi.

Nasrullah,  Suudi rejimi saldırılarında  Yemen’in altyapısının yerle bir edilmesi ve binlerce savunmasız insanın ölmesi ve yaralanmasına da işaretle, Suudi rejiminin cinayetlerinin ancak siyonist İsrail’in Filistinlilere yönelik cinayetlerle mukayese edilecek düzeyde olduğunu söyledi.

Hizbullah genel sekreteri, konuşmasının ayrı bir yerinde, kendi sağlığıyla ilgili çıkan iddialara da temasla,  bu gibi şayiaların bir  hedefinin, siyonist İsrail  rejimine karşı mücadele veren direnişçilerin moralini düşürmek için düşmanların psikolojik savaşı olduğunu söyledi.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir