Home / İslam Dünyası / Yemen / Seyyid Abdulmelik Husi: Halkımızın Geri Adım Atacağını Sananlar, Geri Zekalıdır!

Seyyid Abdulmelik Husi: Halkımızın Geri Adım Atacağını Sananlar, Geri Zekalıdır!

Yemen Ensarullah halk hareketi lideri Seyyid Abdulmelik Husi, Yemen’e yönelik son saldırıyı kınarken, Yemen halkının kendi  haklarının peşinde olduğunu belirterek, saldırgan karşısında kendi haklarını savunmaya devam edeceklerini ve asla  baskılara boyun eğmeyeceklerini  söyledi.

Ensarullah lideri, Yemen’e yönelik  Arabistan saldırısını ,  Amerika-Suudi-Siyonizm ortak planı olarak nitelerken, bu planı sert dille kınadı.

Yemen Ensarullah hareketi lideri, Suudi Arabistan yönetimini Amerika’nın kuklası ve hizmetçisi olarak nitelerken  Arabistan’ın saldırıları karşısında Yemen halkının  kahramanca   direnmelerinin takdire şayan olduğunu belirtti ve “Yemen’e yönelik bu kapsamlı saldırılar şu ana kadar Yemen halkının güçlü iradesini kıramamıştır” dedi.

El-Husi, siyonist İsrail rejiminin Yemen’e yönelik Arabistan öncülüğündeki saldırıyı  İsrail’in çıkarları yönünde gördüğünü belirterek, Haremeyni Şerifeyn’i tehdit eden en büyük tehlikenin Amerika ve İsrail olduğunu söyledi.

Ensarullah hareketi lideri, Arabistan rejiminin Yemen halkı  için bir tehdit olduğunu gösterdiğini belirterek, bu saldırıların aslında Arabistan’ın Yemen halkına beslediği açık düşmanlığın bir göstergesi olduğunu söyledi.

Suudi rejiminin Filistin konusundaki tutumlarına da temas eden Husi, Suudilerin Filistin halkına yönelik  işledikleri  cinayetlerin gerçekte basiret sahibi herkes için bilinen bir gerçek olduğunu söyledi.

El-Husi, İran’ın Yemen’e nüfuzuna karşı  mücadele iddialarını da reddederek, aslında onların Yemen’deki  sorunlarının İran olmadığını aksine  onların bölgedeki başarısızlıklarını Yemen’e saldırmakla çıkarmaya çalıştıklarını söyledi.

Check Also

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir