Home / İslam Dünyası / Filistin / Seyyid Abdulmelik Husi: Filistin Halkıyla Daima Dayanışma İçinde Olacağız

Seyyid Abdulmelik Husi: Filistin Halkıyla Daima Dayanışma İçinde Olacağız

Yemen’in başkenti Sana’da bir konuşma yapan Abdulmelik el-Husi, Suudi Arabistan’ın Yemen’e düzenlediği saldırıya işaret ederek, “Yemen halkı Suudi Arabistan ve bu rejimin uşakları tarafından edilegelen bütün zulümlere rağmen yine de kendi İslami değerlerine bağlı kalmıştır” dedi.

El-Husi, “Şu an İslam ümmetinin yaşadığı krizin nedeni bazı müslümanların hakiki İslam’dan saptırılmış olup düşmanlar tarafında yer almasıdır” diye ekledi.

Ensarullah Hareketi lideri konuşmasının bir bölümünde de şunları kaydetti:

Biz Filistan halkıyla her zaman dayanışma içerisinde olacağız. Düşmanla ilişkileri normalleştirmek için çaba harcamak ihanet ve onun cinayetlerine de ortak olmaktır.

“Eski cahiliyetin silahları kılıç ve hançer olsa da şu anki cahiliyetin silahları binlerce insanın katlimamına neden olan ölümcül silahlardır. Çağın cahilleri olan Suudi Arabistan, Amerika ve BAE bu tür silahlar binlerce kadın ve çocuğu öldürmek için kullanırlar.

Suudilerin benimsediği İslam asil İslam’la çelişkilidir

Suudi Arabistan ve BAE Amerika’nın uşaklarıdır. Asil İslam Suudi, Amerikan ve İsrail’li İslam değildir. Hz. Muhammed’in (s.a.v) (Allah tarafından) getirdiği asil İslam’a geri dönmekten başka İslam ümmetinin başka bir çaresi yoktur. Asil İslam, Suudilerin benimsediği İslam’la çok farklıdır.

Irak ve Yemen’i parçalamak istiyorlar. İslam ümmeti arasındaki ihtilaflar devam ediyor ve bazıları da bu ihtilafları daha çok körüklüyor. Bazı müslümanlar da tekfircilere kanmıştır.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir