Muhaliflere İsrail’in Tedavi Yardımı Tekrar İfşa Oldu + Video

Korsan İsrail işgali altındaki Suriye toprağı Golan Tepeleri’nde bulunan El Kaide bağlantılı Nusra Cephesi ve diğer grupların, İsrail’den destek aldığına dair iddialar Birleşmiş Milletler raporlarına dahi girmişti.

İsrail’in El Kaide bağlantılı ve diğer militanlarına verdiği silah ve lojistik-istihbarat yardımı dışında ayrıca “tıbbi yardım” yaptığı biliniyor.

İsrail gazetesi Yedioth Ahronot’tan Ron Ben-Yishai’nin haberine göre, Golan Tepeleri’nde konuşlanan 366. Tümen’e bağlı İsrail askerleri, bir gece önce Suriye tarafındaki “yurttaşlar”dan acil bir çağrı aldılar. İddiaya göre yaralı bir Suriyeli, acil tıbbi yardım almadığı takdirde ölecekti.

Çağrıyı alan İsrail askeri, kaynağını önceden tanıyordu ve “güvenilir” olduğunu belirtiyordu. Bunun üzerine hemen çağrıya olumlu cevap verildi ve birlik, yaralı militanın gelişi için hazırlandı.

Yayımlanan videoda, yaralı kişinin kesinlikle bir “muhalif savaşçı” olduğu belirtilirken, “belki de bir İslamcı” deniyor. İsrail askerlerinin, bu tip durumlarda yaralının üzerinde patlayıcı yoksa “insani yardım” için tedavi yaptığı kaydediliyor.

Haberde, İsrail’in tedavi ettiği Suriyelilerin çoğunun tekfirci veya diğer gruplardan olduğu da vurgulanıyor. Başka bir yerde de, bu Suriyelilerin çoğunlukla ya IŞİD’den ya da Nusra’da olduğuna dikkat çekiliyor.

Siyonistlerin Muhaliflere tedavi yardımına ilişkin daha önce sadece bir raporda 1600 rakamı verilmişti, ancak aslında bu sayının daha fazla olduğu anlaşılıyor.