Home / Direniş Ekseni / Lübnan’dan Hizbullah’a Destek Açıklamaları Devam Ediyor

Lübnan’dan Hizbullah’a Destek Açıklamaları Devam Ediyor

İslami Eylem Cephesi, açıklamasında Körfez İşbirliği Örgütü’nün Hizbullah’la ilgili kararının “tamamen siyasi” ve “zalimce” bir karar olduğunu belirtti ve bu kararın bu örgüte yakışmadığını ifade etti.

“Körfez İşbirliği Örgütü’nün bu zalimce adımı; Hizbullah’ı, İslami ve Ulusal Direniş’i işgal altındaki toprakları ve insanları kurtarma yönündeki cihadından alıkoyamayacaktır” ifadelerinin yer aldığı açıklamada örgütün bu kararından İsrail’in duyduğu memnuniyete de işaret edilerek “Bu tür adımlar, Lübnan ve Filistin’de Direnişin cihat rolünü hedef alan uluslararası ve bölgesel komploların bir parçasıdır” denildi.

Lübnan Cumhurbaşkanlığı adaylarından Marada Partisi Lideri Süleyman Franciye de Körfez ülkelerinin Hizbullah’ı terör örgütü listesine almasını kınayarak “Hizbullah, Lübnan’ın başını dik tuttu; ancak maalesef kendi evinde hedef alındı. Bu, sadece İsrail’i memnun eden bir karardır” dedi.

Lübnan’ın eski Başbakanlarından Selim el-Hos da Hizbullah’ın Lübnan’da her türlü toplumsal kesimden geniş bir desteğe sahip olan Lübnanlı bir parti olduğunu belirterek “Filistin’i destekleyen ve düşmanı mağlup ederek bir caydırıcı güce dönüşen bir parti terör örgütü olarak nitelenmemeliydi” dedi.

Lübnan eski Cumhurbaşkanı Emil Lahud da Arabistan’ın son zamanlarda Lübnan aleyhinde yaptığı eylemlerle ilgili olarak: “Lübnan Arap Birliğinden çıkmamıştır aksine Araplar bu birlikten çıkmış ve İsrailli bir birliğe adım atma yolunda ilerlemektedir.” dedi.

Geçtiğimiz yıllarda bölgede yaşanan bütün bu olayların sorumlusunun Siyonist Rejim olduğunu söyleyen Lahud, “Bütün bu komploların planı İsrail tarafından yapıldı ve bölgedeki bazı ülkeler de Washington’un yardımıyla Siyonizm lobisi altında bu planları uygulamaktalar.” dedi.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir