Home / İslam Dünyası / Filistin / Korsan İsrail Askerleri Filistin Milletvekilini Tutukladı

Korsan İsrail Askerleri Filistin Milletvekilini Tutukladı

Yusuf’un ailesinden aldınan bilgiye göre, İsrail askerleri, Yusuf’un Ramallah’ın batısındaki Bitonya Mahallesi’nde bulunan evine baskın düzenleyerek, evde arama yaptı ve Yusuf’u gözaltına aldı.

Yusuf’un ailesi, İsrail askerlerinin Yusuf’u ayaküstü sorguladıktan sonra gözaltına alarak bilinmeyen bir yere götürdüğünü söyledi.

İsrail yetkililerinden Yusuf’un gözaltına alınması ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Hapis Cezasına Çarptırılan Filistinlinin

Siyonist İsrail ordusunun, İsrailli bir kadını öldürdüğü ve bazı kişileri yaraladığı iddiasıyla 198 yıl hapis cezasına çarptırılan 30 yaşındaki Filistinli Mahir el-Heşlemun’un Batı Şeria’nın güneyinde bulunan El-Halil kentindeki evini yıktığı bildirildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, El-Halil kentinin Ez-Zeytun Mahallesi’ne baskın yapan Korsan İsrail güçleri, Heşlemun’un evini boşalttı ve daha sonra patlayıcı yerleştirerek binayı yıktı.

Heşlemun’un evinin yıkılmasının ardından Filistinli gençler ile Siyonist İsrail askerleri arasında çatışma çıktığını belirten görgü tanıkları, çatışmada İsrail askerlerinin plastik ve gerçek mermi ile göz yaşartıcı gaz kullandığını, gazdan etkilenen onlarca kişiye olay yerinde müdahale edildiğini kaydetti.

Öte yandan İşgalci İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, askerlerin Kudüs ile Batı Şeria’nın Ramallah, Eriha, El-Halil, Nablus ve Cenin kentlerinde dün gece saatlerinde düzenlediği operasyonlarda 12’si Hamas mensubu 35 Filistinliyi gözaltına aldığı belirtildi.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir