Home / Direniş Ekseni / Kassam Tugaylarından Hizbullah Komutanı Şehid Samir Kunter İçin Taziye Mesajı

Kassam Tugaylarından Hizbullah Komutanı Şehid Samir Kunter İçin Taziye Mesajı

Kassam Tugayları’nın resmi internet sitesinden yayımlanan mesaj şu şekilde:

İzzeddin Kassam Tugayları; Lübnan İslami direnişi için, işgalcilerin zindanlarında bulunan esirler için, Lübnan ve Filistin halkı için, İslam ümmeti ve Arap halkı için, dünyadaki tüm özgürlük savaşçıları için, Lübnanlı ve Filistinli şehitler için, İslami direnişin şehitleri için ve İsrail hapishanelerindeki Arap mahkûmların lideri Semir Kuntar için yasta.

Siyonistlerin Suriye topraklarında dün, Cumartesi gecesi suikast düzenledikleri Büyük savaşçı – Semir Ali Kuntar

Şehit İzzeddin el-Kasam Tugayları, savaşçı Kuntar’ın Filistin direnişi saflarındaki mücadelesini ve savaşçı kişiliğini bilmekte ve ölümünden dolayı üzüntü duymaktadır. Kuntar, 22 Nisan 1979’da Nahariye operasyonuna kahramanca öncülük etmiş, Lübnan’dan Filistin sınırına geçilmiş ve düşmana büyük kayıplar verdirmiştir. 2008’de serbest bırakılana dek Siyonist düşman hapishanelerinde de mücadelesine devam etmiş ve 29 yıl boyunca esir hareketlerinde önemli rol oynayarak esirlerin lideri olmuştur.

İzzeddin Kassam Tugayları olarak, Şehid Semir Kuntar için büyük üzüntü duymaktayız. Halkımız, evlatlarımız, ümmetimiz ve esirlerimiz için mücadeleye devam ederek şehitlerimize, esirlerimize ve yaralılarımıza olan ahdimize bağlı kalacağız, cihad ve direniş yürüyüşünü işgal son bulana, Filistin halkı topraklarına geri dönene, esirlerimiz ve kutsallarımız özgür olana dek devam edeceğiz.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir