Kaideci Nusra Yardım Etmediği İçin 40 Sivili Daha İnfaz Etti

Lübnan’da yayın yapan en-Neşre askeri üssünün bildirdiğine göre  terör örgütü en-Nusra ülkenin kuzey batısında yer alan İdlip kentinde 40 Suriye vatandaşının teröristlerle işbirliğinde bulunmadıkları gerekçesiyle başlarını keserek öldürdüler.

İdilip şehrinin giriş ve çıkışlarını kapatan en-Nusra terör örgütü şehir halkının çıkmasına engel olmanın yanı sıra, şehirde bazılarının inşa tarihi Bizans dönemine ait olan bazı kiliseleri de imha etmiş bulunmaktadırlar.

Ayrıca İdlib’in kuzey batısındaki Ayn Laruz (Kelb Luza) köyünde, Nusra’nın Tunuslulardan oluşan bir birliği tarafından bir katliam daha gerçekleştirildi.

Tunuslu birliğin, yalnızca Dürzilere değil, Sünni Müslümanlara karşı da eziyet ettiğini belirten yerel kaynaklar, katliamın Nusra militanlarının bir Dürzinin evine el koymasıyla başladığını söylüyor.

Bu cinayetler öyle bir ortamda gerçekleşmektedir ki başta Amerika olmak üzere batılı ülkeler Türkiye, Arabistan ve katar yönetimlerinin telkinleri sonucu bu terör örgütünün eğitilmesi ve donatılması çalışmalarını sürdürmekteler.