İsrail İstihbaratı MOSSAD Başkanı Türkiye’de Ne Yapıyor?

El-Gazal haber sitesi, İstanbul’da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Zirvesi programında İsrail İstihbarat Teşkilatı Başkanı ile Arabistan Dışişleri Bakanının görüşmesinin planlandığını bildirdi.

Korsan İsrailli Güvenlik Uzmanı Yossi Melman, MOSSAD Başkanı Yossi Kohen’in İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesine katılan bazı ülkelerin dışişleri bakanlarıyla görüşmek üzere Türkiye’ye geldiğini deşifre etti.

El-Gazal haber sitesi, Yossi Kohen’in en kısa sürede Arabistan Dışişleri Bakanı Adil El-Cubeyr, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Katar Dışişleri Bakanı Muhammed Bin Abdurrahman Al-i Sani ile İstanbul’daki JW Marriott otelinde ortak görüşme gerçekleştireceğini açıkladı.

Öte yandan İşgalci İsrailli Güvenlik Uzmanı Melman’ın verdiği bilgiye göre; Amerika Dışişleri Bakanının tavsiyesi ve Türkiye Dışişleri Bakanı’nın arabuluculuğu ile düzenlenen bu toplantı, Amerika’nın bölgesel çabalarıyla Arap ülkeleri ve İsrail’in görüşlerinin yakınlaşmasına sebep olacaktır. Bu girişim kendi alanında Arap ülkeleriyle İsrail’in diyalogunu güçlendirmek için atılan ikinci adım olma özelliği taşıyor.