Home / İslam Dünyası / Filistin / İslami Cihad: İsrail’e Atılan Füzelerle Alakamız Yok

İslami Cihad: İsrail’e Atılan Füzelerle Alakamız Yok

Hareketin enformasyon sorumlusu Davud Şihab yaptığı açıklamada, bu suçlamaların yersiz olduğunu, işgalcinin kamuoyunun dikkatini Muhammed Allan’dan uzaklaştırmak için bunu yaptığını söyledi.

İslamî Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Müfrezeleri’nin çalışma sahasının Filistin toprakları olduğunu hatırlatan Şihab, herkesten önce işgalcinin Kudüs Müfrezeleri’nin nasıl ve nerede karşılık vereceğini iyi bildiğini ifade etti.

Şihab yaptığı açıklamada ayrıca, işgal rejimini bu saçmalıkların arkasına sığınarak İslami Cihad’ın lider ve mensuplarına karşı aptalca bir harekete girişmemesi konusunda uyardı.

İşgal rejimi basın-yayın organları, dün akşam (20 Ağustos Perşembe) işgal altındaki Filistin topraklarının kuzeyindeki El-Celil’e dört füze düştüğünü ve füzelerin Suriye’den atıldığını bildirdi.

İşgal rejiminde yayınlanan Yediot Ahranot gazetesi, füzelerin Suriye’nin Kuneytra kentinden atıldığını ve Şamir kubitzi yakınlarına düştüğünü, saldırıda ölen veya yaralanan olmadığını, füzelerin düştüğü bölgenin civarındaki otların yandığını yazdı.

Siyonist askeri kaynaklara dayanarak haberi veren Siyonist Kanal-10 Televizyonu, füzelerin İslamî Cihad Hareketi’ne mensup kişiler tarafından atıldığını iddia etmişti.

Check Also

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir