Home / İslam Dünyası / Irak / Irak Güçleri 36 IŞID Tekfircisini Öldürdü

Irak Güçleri 36 IŞID Tekfircisini Öldürdü

Enbar polisinde görevli Yüzbaşı Ahmed ed-Duleymi yaptığı açıklamada, terörle mücadele, asker ve polisten oluşan güvenlik güçlerinin, Ramadi’nin önemli caddelerinden El-Huz ve El-Fursan’da kontrolü sağladığını ve kent merkezindeki hükümet kompleksine doğru ilerlediğini kaydetti.

Duleymi, Irak güçlerinin Huz ve Fursan caddelerinin kontrolünü ele geçirmelerinin ardından DAEŞ militanlarının bomba yüklü 2 araçla intihar saldırısı düzenlediğini, saldırıda araçlarda bulunan 2 Tekfircinin öldüğünü, Irak güçlerinden 5 kişinin yaralandığını bildirdi.

Enbar şeyhlerinden Basim ed-Duleymi de Ramadi’de Irak güçleri ile Tekfirci IŞID arasında çıkan çatışmalarda,  Tekfircilerden en az 27’sinin yaşamını yitirdiğini anlatan Duleymi, çatışmaların devam ettiğini ifade etti.

DAEŞ’in bir emiri yakalandı

Irak Savunma Bakanlığı’na bağlı Savaş Enformasyon Ağı’ndan yapılan yazılı açıklamada da Askeri İstihbarat Müdürlüğüne bağlı bir gücün, 16. Piyade Bölüğü ile düzenlediği ortak operasyonda, DAEŞ’in Ebubekir isimli yabancı uyruklu bir emirini yakaladığı kaydedildi.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir