Home / İslam Dünyası / Filistin / Hamas’tan Arap Rejimlerine Kudüs Ordusu Çağrısı

Hamas’tan Arap Rejimlerine Kudüs Ordusu Çağrısı

Mahmud Ez-Zehhar, her türlü şekliyle direnişin Filistin halkının seçeneği olduğunu söyledi. Bu daveti ile Zahar, Suriye-Irak-Yemen gibi ülkelerdeki Tekfircilere her türlü silah ve para desteği veren sözde Müslüman yönetimlerin, İslam Ümmetinin gerçek davası olan Kudüs’in Özgürleştirilmesi gündemiyle gerçek niyetlerini de ortaya çıkaracak bir çağrı yapmış oldu.

Zira sadece Suriye için onlarca toplantı düzenleyen, milyonlarca dolar para aktaran, tonlarca silah ve binlerde Tekfirci eleman desteği sunan sözde Müslüman yönetimlerin Filistin Direnişi için şov ve boş vaatlerden başka bir hareketleri olmuyor.

Filistin Parlamentosu’nun Kudüs İntifadası’yla ilgili gelişmeleri görüşmek üzere düzenlediği oturumda konuşan Ez-Zehhar, Filistin Yönetimi’nin seçeneğinin Filistin halkının seçeneğine aykırı olduğunu ve silahlı direnişin sadece Gazze Şeridi’ne has olmadığını, bilakis tüm Filistin halkının seçeneği olduğunu ifade etti.

Filistin Parlamentosu Siyaset Komitesi Başkanı Mahmud Ez-Zehhar, Kudüs İntifadası’nın dünyanın beklemediği bir anda ve şekilde geldiğini kaydederek, “Sabitelerimiz üzerine pazarlık yapan ve onlardan taviz verenler bizi temsil edemezler” dedi.

Batı Yaka ve Kudüs’teki Filistin halkının halkın ve ümmetin hedeflerini gerçekleştirebileceğini ispat ettiğini söyleyen Ez-Zehhar, işgale karşı direnen kadın-erkek herkese teşekkür etti.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir