Home / İslam Dünyası / Filistin / Hamas: İşgalci İsrail Dünya Terörünün Sembolü

Hamas: İşgalci İsrail Dünya Terörünün Sembolü

Hamas, Siyonist işgal hükümeti Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun direnişle terörü birbirine karıştırmasının ve direnişi terör olarak göstermesinin umutsuz bir girişim olduğunu ve yaptığı açıklamalarla dünya kamuoyunu yanıltamayacağını ifade etti.

Netanyahu’nun direnişle ilgili suçlamaları üzerine Hamas sözcüsü Sami Ebu Zuhri dün akşam bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada Ebu Zuhri “Filistin halkına karşı insanlık suçu işleyen ve sokak ortasında insanları katleden işgal rejimi dünyadaki terörün sembolü olmaya devam edecektir” dedi.

AIPAC örgütünün Amerika’nın başkenti Washington’da düzenlediği toplantıya uydu bağlantısı aracılığıyla katılan Siyonist Başbakan Netanyahu, Filistin’deki direnişi terör olarak nitelendirmişti.

Dünyada en fazla terör eylemlerinde bulunan, masum insanları katleden, evlerini başlarına yıkan, Filistin halkına karşı yasaklı silahları kullanan, suikastlarla liderlerini katleden, halkı açlığa mahkûm eden terör rejimi İsrail kendi suçlarını örtmek için sürekli Filistinlileri suçluyor.

Check Also

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir