Hamas: İran ve Hamas İlişkileri Daha Da Gelişecek

HAMAS’ın Tahran Temsilcisi Halid Kadumi, Filistin’in Siyonist rejim tarafından işgal edilişinin 67. Yıldönümü dolayısıyla katıldığı basın toplantısında, HAMAS yöneticileri ile İran yetkilileri arasında görüşmelerin devam ettiğini belirtti.

İki tarafın Filistin konusunda ortak görüşe sahip olduğunu söyleyen Kaddumi, gelecek günlerde İran ve HAMAS münasebetlerinin güçleneceğine tanıklık edeceklerini, zira bunun Siyonist rejime karşı en ağır darbe sayıldığını kaydetti.

HAMAS’ın Tahran Temsilcisi, Filistin halkının işgal rejimin vahşi girişimlerine karşı direnişine vurgu yaparak, İslam dünyasından kendi arasında birlik ve bütünlüğü koruyarak, mazlum Filistin milletine yardım etmesini istedi.

Kaddumi sözlerinin devamında, Gazze’ye uygulanan ablukayı, çağdaş dönemin hala devam eden en büyük cinayeti olarak niteledi.

Yemen gelişmeleriyle ilgili olarak HAMAS tutumuna da dikkat çeken Kaddumi, HAMAS’ın Yemen’e dış müdahaleye ve askeri çözüme karşı olduğunu belirterek, bu ülkede savaş ve akan kanının durması gerektiğine vurgu yaptı.