Gönüllü Halk Güçleri Milli ve Dini Zorunluluktur

Irak halkı Sunni-Şii-Arap-Türk-Kürt tüm katmanlarıyla Cihad Fetvalarına uyarak vatanlarını ve namuslarını Amerika-İsrail zihniyetinin ürünü olan Işıd teröristlerine karşı savunmak için cephelere koşarak kafirleri büyük şoka uğratmıştı.

Cephede alınan büyük zaferler ardından Siyonist-Emperyalist cephe Gönüllü Halk Güçlerinin Şii eksenli olduğu ve diğer gruplara eziyet ettiği yönünde yalan haberler yayınlayarak karalama faaliyetlerine hız vermişti.

Said El Ciyaşi Irak televizyonuna yaptığı konuşmada Ayetullah Sistani’nin verdiği fetvaya ve gönüllü halk güçlerine yönelik yapılan iftiralara yönelik, IŞİD karşısında alınan zaferlerin dini merciyetin verdiği fetva ile oluşan milli vahdetin sağlandığına işaret ederek bir çok ülkenin bu zaferler karşısında zarar gördüğünü açıkladı.

Said Ciyaşi, bu ülkeler Irak’da IŞİD’in katliamlarını ve cinayetlerini göstermeleri gerekirken medyalarında Irak birliklerine ve gönüllü halk güçlerine iftiralar atmaktalar açıklamasında bulundu.

Devleti ve Irak halkını hedef almış IŞİD terörüne karşı bugün, halkın farklı kesimlerini temsil eden gönüllü halk güçlerinin savaş verdiğini belirten El Ciyaşi,  Irak’da ilk defa farklı kesimlerin bir araya gelerek oluşturdukları vahdete şahit olmaktayız dedi.

Gönüllü halk güçleri ve Irak halkına yönelik tüm iftiralar karşısında halkın basiretini koruyacağını vurgulayan El Ciyaşi gerçeklerin apaçık ortada olduğunu belirterek kimse IŞİD vahşetini görmezden gelemez açıklamasında bulundu.

Irak Halkı Sunni-Şii Tüm Katmanları İle Vatanını Savunuyor

1- https://islam-dunyasi.com/irak-sunni-ve-sii-gonullu-halk-gucu-komutanlari-bir-araya-geldi/

2- https://islam-dunyasi.com/hadi-amiri-gonullu-halk-gucleri-sunni-ve-sia-butun-iraki-temsil-ediyor/

3- https://islam-dunyasi.com/irakli-500-sunni-mucahid-daha-gonullu-halk-guclerine-katildi/

4- https://islam-dunyasi.com/irak-anbar-kentinde-sunni-sii-mucahidler-omuz-omuza/

5- https://islam-dunyasi.com/ayetullah-sistani-irakli-butun-silahli-gucler-birlik-beraberlik-icinde-olmali/

6- https://islam-dunyasi.com/tefrika-icin-cikarilan-siyonist-isid-sii-sunni-vahdeti-ile-def-ediliyor/