Home / İslam Dünyası / Filistin / Filistin 1948 İşgal Topraklarında “Öfke Gösterileri” Düzenleniyor

Filistin 1948 İşgal Topraklarında “Öfke Gösterileri” Düzenleniyor

El-Müselles El-Şimali adıyla bilinen bölgede, 1948’de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinlilerden ve Vadi Ara sakinlerinden yüzlerce kişi, esir Muhammed Allan’a destek amacıyla bir araya geldi. Gösteriye başta İslami Hareket lideri Şeyh Raid Salah olmak üzere dini ve milli grupların liderleri ve temsilcileri de katıldı.

İşgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen gösteriye katılanlar, esir Allan’ın resimlerini taşıyarak birlik ve özgürlük sloganları attı. Protesto gösterisi nedeniyle işgal güçlerinin Vadi Ara Caddesi’ni El-Esavir Kavşağı’ndan Mecdu Kavşağı’na kadar kapatmak zorunda kaldığı ifade edildi.

Protesto gösterisine katılanların büyük çoğunluğunun gençlerden oluştuğu belirtilirken, bölgedeki halk komitesi adına yapılan konuşmada, işgal yönetiminden açlık grevindeki esir Muhammed Allan’ın derhal serbest bırakması talep edildi.

İnsan hakları örgütlerine de seslenen halk komitesi, işgal rejiminin Filistinli esirlere yönelik baskılarına ve ihlallerine son verilmesini istedi.

Check Also

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir