Home / Türkiye / Gündem / Erdoğan: Terörle Mücadelede İsrail İle İşbirliğine Hazırız

Erdoğan: Terörle Mücadelede İsrail İle İşbirliğine Hazırız

Erdoğan’ın bu teklifi acaba Siyonist İsrail’in terör grubuna aldığı hangi Direniş grubunu kapsamakta? Siyonistlerle dostluk açıklamalarının yerini işbirliği açıklamaları almaya başladı. Yakında da aynen Amerika gibi müttefik-stratejik ortaklık girişimleri de başlar heralde.

Siyonist İsrail’de yayın yapan Haaretz Gazetesi’nin haberine göre, Korsan İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Siyonist Netanyahu ile koordineli gerçekleşen görüşmede Rivlin, Erdoğan’a İstanbul’daki saldırıda ölen İsrailli vatandaşlar için çektiği taziye telgrafından ötürü teşekkür etti.

İsrail Cumhurbaşkanlığı Ofisi’nin açıklamasına göre, cenazelerin nakli ve yaralıların tedavisi konusunda gösterilen ilgiden memnuniyetini ifade eden Rivlin’e, Erdoğan “Terörle mücadelede İsrail’le işbirliğine hazırız” dedi. Görüşmede, İsrail ve Türkiye arasında devam eden normalleşme görüşmelerine değinilmediği öğrenildi.

Acaba Hamas yetkilisi Aruri’nin Türkiye’den gönderilmesi de bu işbirliğinin bir sonucu mu ya da Suriye’de savaşan sözde muhaliflere destek buradan mı peydah oldu?

Check Also

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir