Home / İslam Dünyası / Yemen / Ensarullah: Suudiler, Girdikleri Bu Savaştan Sağlam Çıkamayacak

Ensarullah: Suudiler, Girdikleri Bu Savaştan Sağlam Çıkamayacak

Ensarullah liderlerinden Yusuf el-Feyşi, Suudi Arabistan’ın Yemen saldırısıyla el-Kaide’yi kurtarmayı amaçladığını söyledi. Lübnan’da yayımlanan el-Ahbar gazetesine demeç veren Ensarullah liderlerinden Yusuf el-Feyşi, Suudi Arabistan’ın Yemen saldırısının ülkedeki meşru yönetimi desteklemekle bir ilgisinin olmadığını söyledi.

El Kaide ve IŞİD’in Amerika’nın bu bölgedeki projesi olduğunu belirten Yusuf el-Feyşi, “Bu projenin hızlı bir şekilde yenilmesi, Suudilerin Yemen’e çılgınca saldırmasına neden oldu. Halk Komiteleri güneye doğru ilerlemeye başlayınca güney illerindeki el-Kaide ve IŞİD, çıkmaza girdi; bu ise Suudilerin Yemen’e çıldırmışçasına saldırmasına neden oldu” dedi.

Halkın Suudi saldırısına nasıl cevap vereceğine dair bir soruyu da cevaplayan Yusuf el-Feyşi, “Henüz cevap vermeye başlamadık. İmkanlarımız ve hazırlığımız en üst düzeydedir. Yemen halkı ve Halk Komiteleri devrim liderlerinin kararlarına hazırdır. Devrim liderliğinin kararı resmi ve devrimci bir karardır bu karar verildiği zaman halk onu uygulamak için hazır olacaktır. Bizim kaybedecek hiçbir şeyimiz yok” dedi.

Halk Komitelerinin ülkenin güneyindeki ilerleyişinin sürdüğünü de belirten Feyşi, “Her gün Aden’den yeni bir zafer haberi alıyoruz, nihai zafere çok fazla bir şey kalmadı, çok yakında Aden’in IŞİD ve el-Kaide’den temizlendiği açıklanacak” diye konuştu.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir