Ensarullah Suud Hanedanını Scud Füzeleri İle Sarsıyor

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ve Yemen eski Cumhurbaşkanı Mensur Hadi ile Ensarullah güçleri arasında Cenevre’de yapılacak olan barış görüşmeleri öncesinde, Arabistan psikolojik savaş yürütmeye başladı.

Yapılan son açıklamada Ensarullah’a ait bütün balistik füzeleri imha edildiği belirtilirken diğer yandan Ensarullah’ın Hamis Meşit bölgesinde yaptığı füze saldırısı bunun tersini gösteriyor.

Önceki gün Arabistan topraklarında yapılan operasyonda 2 Suudi askerin öldürüldüğü ve Suudi kaynakların bunu doğruladığı bildiriliyor.

Jazan ve Ciyran bölgelerinde başarılı operasyonlar yürüten Ensarullah birlikleri, ilerlemeye devam ediyor. Bu durum her ne kadar hava operasyonlarında başarılı sonuçlar aldığını iddia eden Suudi kaynaklar tarafından hoş karşılanmasa da barış görüşmeleri öncesi Ensarullah’ın elini güçlendiriyor.

Yemen eski Cumhurbaşkanı Mensur Hadi, bu barış görüşmelerinde taraflar arasında bir antlaşmaya varma niyetinde değil. Hadi daha çok BM’nin Ensarullah aleyhine çıkacak her türlü kararı onaylamasını arzuluyor.

Ensarullah’ın elindeki Scoud füzeleri Arabistan’ın korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Arabistan topraklarında devam eden operasyonlarda birçok karargahı ele geçiren Ensarullah ve Yemen ordu birlikleri, Cenevre öncesi elini güçlü tutmakta kararlı görünüyor.