Home / İslam Dünyası / Filistin / Zahar: Filistin’in Tamamını Kapsayan Bir Devlet İstiyoruz

Zahar: Filistin’in Tamamını Kapsayan Bir Devlet İstiyoruz

Gazze’nin doğusunda bulunan El-Mahatta Camiinde hutbe veren Ez-Zehhar, herkesin işgalciye destek için koştuğuna dikkat çekerek, Filistin kanının Amerika’da Siyonist mal ile pazarlandığını ifade etti.

Ez-Zehhar verdiği hutbede “Çevremizde bulunanlar yalan söylüyor, insanları kandırıyor ve iftira atıyorlar. Bunlar Filistin halkıyla savaşıyor ve onu kuşatıyor. Burada bazıları Filistin davasının ancak direniş ve silahla çözülebileceğini savunurken, bazıları görüşmelerle çözülebileceğini savunuyor. Ancak Hamas, İslamî Cihad ve diğer bazı hareketler çözümün Amerika ve uluslararası güçlerin vetosuna rağmen ancak direnişte olduğuna, Filistin topraklarının da ancak direnişle geri alınabileceğine inanıyor” dedi.

Ez-Zehhar ayrıca, Filistin davasının belli bir grubun davası değil herkesin davası; din ve akide davası olduğunu söyledi.

Abbas’a bağlı güçlerin düşmanla işbirliğini de eleştiren Ez-Zehhar, işgalciyle işbirliği yapan, ona yardım eden ve Filistin halkı aleyhinde onunla çalışanların işgalcinin bir parçası olduğunu hatırlatarak, düşmanla işbirliğinin siyasi değil, dini bir hata olduğunu kaydetti.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir