Home / İslam Dünyası / Yüzlerce Haham, Siyonist İsrail’in Politikalarına Karşı Açıklama Yaptı

Yüzlerce Haham, Siyonist İsrail’in Politikalarına Karşı Açıklama Yaptı

İsrail, İngiltere ve farklı ülkelerden 500 kadar Yahudi hahamı, Siyonist rejim Başbakanı Netanyahu’dan, işgal altındaki topraklarda Filistinlilerin evlerinin yıkılmasını durdurmasını istediler.

Siyonist yöneticilerin her yıl yüzlerce Filistinlinin evini yıkması sonucu binlerce insan evsiz kalıyor ve Siyonist rejim buralara aşamalı olarak Yahudi yerleşim yerleri yapıyor. Son savaşlarda aldığı yenilgiler ile dünyadaki Siyonistleri buralara getirmek için de farklı oyunlar oynanıyor.

İnsan Hakları İçin Haham Derneği de Netanyahu’ya gönderdiği açık mektupta, Siyonist Başbakanının bu konuyla ilgili tutumunun, uluslararası yasalar ve Yahudi gelenek-göreneklerine çeliştiğini belirttiler.

Netanyahu, Siyonistlerin işgali altındaki bölgede 400’den fazla Filistinli evin yıkılacağını açıklamasından sonra, Yahudi Hahamlar bu uygulamaya karşı olduklarını duyurmak için bir mektup gönderdi.

Mektupta şu satırlar yer aldı: “Binlerce kişi bu evlerin yıkılmasından sonra kaçak evler yapmak zorunda kalacaklar ve her yıl yüzlerce ev yıkılırsa Filistinliler birçok sorunla karşı karşıya kalacak.”

Check Also