Home / İslam Dünyası / Yemen / Yemenli Mücahidler 4 Suud Askeri Üstünü Ele Geçirdi

Yemenli Mücahidler 4 Suud Askeri Üstünü Ele Geçirdi

Lübnan el’Menar televizyon kanalı,  dün gece Yemen kaynaklarına dayanarak verdiği haberde, Yemen aşiret güçlerinin iki ülkenin ortak sınırlarında el’Melahit bölgesi yakınlarında  Arabistan’ın 4 askeri üssünü ele geçirdiklerini, çok sayıda Suud askerini öldürdüklerini ve bazı Suudi askerlerini de  esir aldıklarını bildirdi.

El’Menar kanalı, Arabistan güçlerinin Cazan ve Necran bölgelerinde gıda malzemeleri taşıyan iki kamyonu  bombalamalarının ardından  Arabistan topraklarına saldırdıklarını bildirdi.

Bu arada Suudi rejimi topçu birlikleri dün  Yemen’in kuzey batısında yer alan Hece eyaletine bağlı  Herz şehrinin tarım arazileri ile yerleşim yerlerini bombaladılar.

Ensarullah halk güçleri ve Yemen inkılab komiteleri de dün  Arabistan’ın deniz saldırısını püskürterek,  Arabistan’a ait bir hücum botunu ganimet alarak içindekileri de esir aldılar.

El’Malume  haber sitesine göre,  Yemen Ensarullah  halk  hareketi liderlerinden  Adnan Haşim el’Kehtani, Arabistan’ın liderliğinde  sözde koalisyon güçlerinin denizden  saldırılarını yenilgiye uğrattıklarını  söyledi.

El’Kehtani,  Arabistan hücum botunun  girişiminin hedefine de temasla, Arabistan’a bağlı silahlı kişilerin  denizden Yemen’e kapsamlı bir saldırı programında olduklarını söyledi.

El’Alem TV. kanalı da,  verdiği haberde,  Yemen ordusunun dün  teröristlerin Aden’in  hayati öneme sahip tesislerine ve merkezlerine nüfuz etmelerini önlediğini  bildirdi.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir