Home / İslam Dünyası / Suudi Arabistan / Yemen Güçleri Arabistan Üstünü Scud Füzesi İle Vurdu

Yemen Güçleri Arabistan Üstünü Scud Füzesi İle Vurdu

El-Mesire TV kanalı dün verdiği haberde Yemen ordusu ve halk güçlerinin Suudi Arabistan’ın el-Asir eyaletinde Hamis el-Meşit kentinde bulunan Halid bin Abd-ul Aziz hava üssünü Skud füzesi ile hedef aldığını duyurdu.

Yemen Ensarullah hareketi lideri Abdulmalik el-Husi Salı günü yaptığı konuşmada, Siyonist rejimin Suudi Arabistan’a yüklü miktarda bomba ve füze verdiğini, Suudilerin ise bu silahları Halid bin Abd-ul Aziz üssünde depoladığını belirtti.

Bu arada Ensarullah hareketi sözcüsü Muhammed Abdusselam da Arabistan’ın Yemen’de hiçbir hedefine ulaşmadığına işaretle, Arabistan rejiminin ister güney iste kuzeyde zayıf bir Yemen aradığını, fakat Yemen halkının işgalciliği kabul etmeyerek direnişe devam edeceğini söyledi.

Ensarullah hareketi sözcüsü yabancı istihbarat servisleri ve başlarında Amerika casusluk örgütünün Yemen’de el-Kaide’yi yönettiklerini ifade etti.

Abdusselam ayrıca Yemen ordusunun Arabistan’ın her türlü saldırılarına rağmen kendi füze gücünü çok iyi koruduğunu, halen kullanmadığı silahları olduğunu da belirtti.

Check Also

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir