Video Haber: Hamas İsrail İHA’sını Ele Geçirip Yeniden Programladı

Kassam Tugayları’nın resmi sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

“El-Kassam Tugayları’na bağlı özel bir birim, İsrail’e ait “skylark1” tipi insansız hava aracını 22 Haziran 2015 sabahı ele geçirmeyi başardı. İHA’nın ele geçirilmesinin ardından gerekli güvenlik ve teknik testler tamamlandı. Bunun ardından çalışma sistemi incelenerek İHA’nın Kassam Tugayları’nın hizmetine sunulması sağlandı.

Kassam Tugayları, bu yeni başarısını bugün açıklayarak genç mücahitlerine şunları söylemek istiyor:

1)Siyonist düşman, Kassam Tugayları’nın gözetleme yeteneğinin olduğunu ve bu yeteneğiyle Siyonist düşmanı beklemediği zamanlarda şaşkına çevireceğini bilmelidir. Allah’ın izniyle gelecek günlerde Siyonist düşmanın felaketi artacak.

2) Kassam Tugayları’nın bu başarısı yaratıcı beyinlere sahip gençler sayesinde kazanıldı. Bu başarıyı Filistinli gençlere hediye ediyoruz.

3) Filistinli gençleri direniş saflarında etkin olmaya ve Filistin’in özgürlüğüne giden yolda bu büyük şerefe nail olmak için rol oynamaya çağırıyoruz.

4) Bu başarı halkımızın ve direnişimizin azametinin delilidir. Allah’ın izniyle direniş, bütün baskı ve ablukaya rağmen yeni sürprizler yapmaya kadirdir.”

Kassam Tugayları 22 Haziran 2015 tarihinde düşürdüğü İsrail’e ait insansız hava aracının görüntülerini yayımladı.

Posted in Filistin, Video GaleriTagged , , , , , , , ,