Home / Direniş Ekseni / Velayeti: Hizbullah, Direnişin Simgesi ve İslam Ümmetinin Onuru

Velayeti: Hizbullah, Direnişin Simgesi ve İslam Ümmetinin Onuru

İran İslam İnkılabı Rehberi Uluslararası İşler Danışmanı Ali Ekber Velayeti, bugün bir grup Suriyeli din adamıyla Tahran’da yaptığı görüşmede, bölgedeki tekfirci ve terörist grupların nereden nemalandığının ve beslendiğinin çok iyi bilindiğine rağmen, bazı gerici ve sömürgeci ülkelerin desteği ve yönlendirmeleriyle, Hizbullah’ın terör örgütü olarak ilan edilmesini, çok esef verici olarak niteledi.

Velayeti, sözlerinin devamında, Suriye halkının zorlu günlerin galibi olacağına işaretle, İran İslam Cumhuriyeti’nin direniş cephesine desteğiyle bölgede huzur ve güvenliğin tesisi için bütün imkanlarını devreye soktuğunu hatırlattı.

İslam İnkılabı Rehberi Danışmanı, bölgedeki bazı Arap ve gerici ülkeler tarafından desteklenen tekfirci teröristlerin, uluslararası barış ve güvenliği, hatta kendi hamilerini bile tehdit ettiğini belirtti.

Stratejik Araştırma Merkezi Başkanı, İslam düşmanlarının İslam dünyasında tefrika çıkarmaya çalıştığına dikkat çektiği bu görüşmede, Suriyeli din adamları, Suriye halkı ve hükümetine verdiği desteğinden dolayı İran halkından teşekkür etti.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir