Vahabi-Tekfirci Suudi Arabistan Rejiminden VAHDET NAMAZI’na CEZA

Arabistanlı aktivistler, Arabistan’ın doğusundaki el-Ümran bölgesinde bulunan el-Rasulu’l A’zam camiinde vahdet ve dayanışma namazı kıldılar.

Aktivistlerin bu girişimiyle eş zamanlı olarak Suudi kaynaklar bu rejim yetkililerinin el-Ahsa eyaletine bağlı el-Ümran ilçesinde bulunan el-Rasulu’l A’zam camiinin hatip ve imamı olan Arabistanlı âlim Şeyh Hüseyin el-Razi’yi tutukladıkları haberini paylaştılar.

Elde edilen bu bilgiye göre bir Arabistan emniyet kaynağı bu hususta şu açıklamalarda bulundu: Şeyh Hüseyin el-Razi daha önce verdiği taahhütlerini yerine getirmemiş ve Arabistan hükümetini eleştirmiştir. Aynı şekilde Şeyh Nemr el-Nimr’in idamından sonra onu savunmuş ve cami minberlerinden kanunlara aykırı şekilde faydalanmıştır.

Şeyh el-Razi, önceki gün el-Ahsa emniyet müdürünün kendisine “cemaat namazı kıldırmasını ve hutbe okumasını yasaklayan” mahkeme kararını ulaştırdığını açıklamıştı.

Şeyh Hüseyin el-Razi, kendisinin Hizbullah’ın Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah’ı öven görüntülerin yayımlanmasının ardından tutuklandığı da belirtiliyor.