Uşak Arabistan Rejimi Siyonistlerle Görüşmelerini Sürdürüyor

Siyonist rejim televizyonlarından Kanal10’a göre, Suudi Arabistan hükümetinin  eski generallerinden Enver Eşki ile siyonist rejim başbakan yardımcısı  Dore Gold arasında gizli görüşmelerin yapıldığını bildirdi. Sözkonusu haberde Dore Gold’un Pazar günü  dışişleri bakanlığında önemli bir göreve başlayacağı bildirildi.

İsrail ve Suudi Arabistan yönetimleri arasında 2014 başından beri yürütülen beş gizli görüşmede varılan sonuçlar, Washington’daki toplantıda dünya kamuoyu ile paylaşıldı. Toplantıya katılan Suudi Arabistan hükümeti danışmanlarından Enver Macid Eşki ve kısa zaman içinde ırkçı İsrail Dışişleri Bakanlığı Genel Müdürlüğü koltuğuna oturması beklenen Dore Gold, iki ülke arasındaki barışı ilan ederken, Gold, “Bugünkü duruşumuz, aramızda yıllardır varolan tüm görüş ayrılıklarını çözdüğümüz anlamına gelmiyor. Ancak ilerleyen yıllarda bu konuları kapsamlı bir şekilde ele almayı umut ediyoruz” dedi.

Suudi yetkilisi, Arabistan-ırkçı İsrail arasında ilişkilerin yakınlaşmasına dair bir soruya, ‘akıllı düşman akılsız dosttan daha iyidir’ şeklinde cevap verirken, siyonist yetkili de, Arabistan ve İsrail arasında ortak çıkarların olduğunu söyledi.

Sözkonusu iki rejim arasında daha önce de gizli görüşmelerin yapıldığı bildiriliyor.

Habere göre, batının İran’la her türlü anlaşmasının  İsrail ve Arabistan ilişkilerinin daha da güçlenmesine vesile olacağı bildirildi.