Ürdün Nehri Batı Yakasında 1 Siyonist Öldürüldü

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ın askeri kanadına bağlı birlikler, dün Ürdün Nehri Batı yakasında Siyonist rejim güçlerine yönelik askeri operasyon düzenlendiğini doğrularken, bu operasyonunun Siyonist rejimin Filistin halkına yönelik işlediği cinayetlerine bir cevap niteliğinde olduğunu, operasyon sırasında bir siyonistin öldüğü birinin de yaralandığını belirttiler.

Bu bildiride, söz konusu girişimin bundan önce geçtiğimiz aylarda Siyonist rejim tarafından İzzettin Bin Malik ve Abdullah Genaim adlı Filistinlilerin şehit edilmesine yönelik ard arda düzenlenen operasyonların devamı niteliğinde olduğu belirtildi.

İzzettin Kassam Tugaylarının söz konusu bildirisinde ayrıca, bu operasyonların değişik mesajlar taşıdığı belirtilirken, bunların en önemlisi de direnişin Siyonist rejimin saldırılarına rağmen, henüz ayakta kaldığı ve istediği zaman ve isteği yerde Siyonist rejime darbe vurabileceği olduğu kaydedildi.

Öte yandan Filistinli kaynakları, Siyonist rejim ordusu ve Siyonist yerleşkecilerin geçtiğimiz hafta Filistinlilerin arazilerine yönelik düzenledikleri saldırıda onlarca Filistinlinin şehit olduğu ve yaralandığını bildirmekteler.