Home / Türkiye / Gündem / Türkiye Yönetiminden Siyonist İsrail’e Hayat Suyu

Türkiye Yönetiminden Siyonist İsrail’e Hayat Suyu

Türkiye Yönetiminin halkımız nezdinde Siyonist İsrail ile ilişkiyi normalleştirme çalışmaları devam ediyor. Süreç içinde Siyonist İsrail ile flört edilebileceğini hatta İsrail’e ihtiyaç duyulduğu bile bizzat Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından dillendirilmişti.

Aynı dönemde yönetimin en üst kademelerindeki şahıslardan olan Ömer Çelik Siyonist İsrail devletini dost olarak nitelerken, Bülent Arınç da ülkelerin çıkarlarının olduğunu ve çıkar için Siyonist İsrail ile ilişkiler de dahil her şeyin yapılabileceğini söylemişti. Tabi ki halkımız önünde tüm bunlar Kafir Rusya rejimi ile yaşanan sözde kriz bahane edilerek Siyonist İsrail ile ilişki adımları atma zorunluluğu varmış gibi gösterilmeye çalışılıyordu.

Son olarak da Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, KKTC ‘ne deniz altından boru hattı döşenerek KKTC’ye götürülen Anamur suyunun Kıbrıs Rum Kesimi’ne ve isterse Sisonist işgalci İsrail’e de verilebileceğini söyledi.

Kıbrıs’tan sorumlu Başbakan Yardımcısı olan Türkeş, Ankara’da düzenlenen 8. Büyükelçiler konferansı kapsamında büyükelçilere hitabında “KKTC Su Temin Projesi” kapsamında adanın kuzeyine götürülen Anamur suyu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Konuşmasında ailesinin Kıbrıs kökenli olduğunu ve Kıbrıslı bir akrabasının KKTC’ye götürülen su için “Sanki bize getirdiniz. İsrail’e vereceksiniz de onun için” ifadelerini kullandığını belirten Türkeş, “Şimdi oradan inşallah sonra Kıbrıs Rum tarafına da veririz. İsrail’in de ihtiyacı var, oraya da veririz; verilmeli de. Ama öncelik sana geldi ve sen bundan istifade edeceksin. Bundan da mutlu olmayı bilmen lazım” ifadelerini kullandı.

Türkiye’den KKTC’ye su taşıyan 1.6 milyar liralık projenin açılışı geçen ekim ayında Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla gerçekleşmişti.

Türkiye ve İsrail arasında Mavi Marmara baskını nedeniyle SÖZDE! bozulan ilişkilerin normalleşmesi için ise müzakereler halen devam ediyor. Bu bahaneyle İsrail’den gelecek doğalgazın Türkiye üzerinden dünya pazarlarına ulaştırılması da gündemde.

Check Also