Home / İslam Dünyası / Türkiye ve Fas Hava Youyla Afrika’dan Suriye ve Irak’a Terörist Taşınıyor

Türkiye ve Fas Hava Youyla Afrika’dan Suriye ve Irak’a Terörist Taşınıyor

Tunus’ta yayınlanan el Şark Gazetesi dün yayınladığı haberde Tunus’ta Uluslararası Kartaca Havaalanı Güvenlik Birimlerinin, Türkiye ve Fas seferleri aracılığıyla Suriye ve Irak’ta bulunan terör gruplarına katılmaları amacıyla Tunusluların ülke dışına çıkarılmaları faaliyetlerine karşı durduklarını ortaya koydu.

Nerdeyse her gün Türkiye ve Fas seferleri aracılığıyla Suriye ve Irak’ta bulunan silahlı terör gruplarına katılmak için birçok Tunuslunun ülke dışına çıkartılması vakasıyla karşı karşıya gelindiğini ifade eden gazete, güvenlik birimlerinin bu faaliyetleri önlemeleri nedeniyle yetkili birimler tarafından ödüllendirileceği yerde baskıya maruz kaldıklarının altını çizdi.

Tunus Güvenlik Birimlerinde Yetkili Bir Kaynak, gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye’ye terörist transfer edilmesi ile ilgili görevli güvenlik yetkililerinin de iktidar tarafından baskıya maruz kaldıklarını ifade etti.

Kaynak, konuyla ilgili Tunus Kartaca Havaalanı Güvenlik Birimlerine yönelik düzenlenen operasyonlara rağmen havaalanı güvenlik birimlerinin, Tunuslu gençlerin Suriye ve Irak’a terörist olarak transfer edilmesinin önüne geçme çabasını sürdürdüklerini ibraz etti.

Kartaca Havaalanı Güvenlik yetkilileri hakkında İçişleri Bakanlığından her gün asılsız raporlar ve şikayetler geldiğine işaret eden Kaynak, İçişleri Bakanı Muhammet Necim Ğarseli’ye Kartaca Havaalanında görev yapan güvenlik görevlileri ve yetkililerinin de anlatımlarını dinleme çağrısında bulundu.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir