Home / Özel Haber / Türkiye Amerika İle Yine Tam Mutabık!

Türkiye Amerika İle Yine Tam Mutabık!

Suriye’nin kuzeyinde sözde IŞID’den arındırılacak bölgeye PYD’nin girmemesi konusunda ABD ile mutabık olunduğu, eğit-donat programının da bir yandan büyük aksamaya uğradığı ortaya çıkmışken bir yandan da kapsamı genişleyerek sürdüğü iddia edildi.

Türkiye yönetiminin ABD ile sözde IŞID’e karşı mücadele için varılan mutabakat dahilinde İncirlik üssüne gelmeye başlayan Amerikan uçaklarının sayısı ilerleyen günlerde artacak.

Operasyon başladıktan sonra IŞID’den temizlenecek bölgenin güvenli hale getirileceği ve sözde ılımlı muhaliflerin yerleşeceği ifade edildi.

Amerika-Türkiye Usulü Eğit-Donat Genişleyerek Devam Ediyor

Ayrıca Emperyalist Amerika ile birlikte Suriyeli muhaliflerin eğitimine yönelik eğit-donat programının, eğitime alınan kişi sayısı genişleyerek sürdüğü iddia edildi.

Ancak hem eğitilecek sözde ılımlı muhaliflerin bulunması hem de eğitilenlerin Suriye’de çabucak imha edilmesi aslında projenin Türkiye ve Amerika için bir hezimet olduğunu ortaya koyuyor.

İlk aşamada eğitilen kişi sayısının 54 olduğunu hatırlatan kaynaklar, halihazırdaki eğitimin yaklaşık iki katı kadar kişiyle sürdüğünü belirtti.

Kaynaklar, birliğe havadan destek verme konusunda mutabık olunduğu, daha önce saldırıya maruz kaldıklarında da ABD tarafından destek verildiğini ifade etti.

Check Also

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir