Tekfirciler Yine Suudi Arabistan’da Camiye Saldırdı

Arabistan el-Ahbariye TV kanalı, Şarkiye ilinde el-Demam kentinde bir intihar eylemcinin, İmam Hüseyin Camine girişi halk komiteleri tarafından engellenince, üzerindeki patlayıcıları patlatarak 4 kişinin ölümü ve 10 kişinin de yaralanmasına sebep olduğunu duyurdu.

Arabistan’ın doğusunda yaşayan Şii Müslümanlar, ülkede ardı ardına yaşanan terör saldırıları nedeni ile halk komiteleri kurdular.

Bu arada Lübnan’dan bir haber sitesi, Amerika ve Suudi Arabistan’ın ülkenin batısında bulunan kutsal mekanları bombalayarak, olaylardan Ensarullah’ı sorumlu tutacak komplolarını açıkladı.

Lübnan el-haber sitesi, Rusya istihbarat servisinden naklen verdiği haberde, Amerika ve Arabistan’ın, Yemen’i suçlamak ve işledikleri cinayetleri haklı çıkartmak için başta Kâbe olmak üzere Mekke’deki kutsal mekanlara yapacakları saldırıları Ensarullah’a mal etmek istediklerini duyurdu.

Rusya istihbarat servisi, Washington ve Riyad’ın, Müslümanları kışkırtarak, kutsal mekanları koruma bahanesi ile Yemen’e askeri güç göndermeyi hedeflediğini belirtti.

Bu arada görevden alınan eski cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih bugün Lübnan el-Meyadin haber kanalına verdiği mülakatta, vahhabilerin eli ile bazı tarafların Yemen krizinde rol aldıklarına işaretle, Riyad ile ittifak kurması için Arabistan’ın kendisine milyon dolarlık öneride bulunduğunu söyledi.