Home / İslam Dünyası / Suudi Arabistan / Suudi Rejimi Cami Saldırganı Tekfircilere Engel Olmuyor

Suudi Rejimi Cami Saldırganı Tekfircilere Engel Olmuyor

Suudi Arabistan’da son iki haftadır Şii Müslümanların gittiği camilere yönelik intihar  saldırılarında  onlarca insan hayatını kaybederken onlarcası da yaralanmasının yankılarının sürdüğü bir ortamda, Suudi Arabistan’da  ”Müctehid” adıyla siyasi alanda faaliyet gösteren uzman, Suudi rejiminin  teröristlerin  Arabistan’a girmelerini engellediklerine dair iddialarını yalanladı.

El’Alem kanalının haberine göre, Müctehid, twiter hesabından  Suudi rejiminin perde ardındaki oyunlarını su yüzüne çıkarmaya devam ederken, Suudi rejiminin dün İmam Hüseyin (S) camiine teröristin  girmesine engel olmadığını bildirdi.

Müctehid, halk güçlerinin teröristin şüphelendiklerini ve onun camiye girmesine engel olduklarını bildirdi.

Arabistan içişleri bakanlığı dün yaptığı açıklamada,  dün Demam  kentinde bir teröristin camiye girmesini engellediğini bildirmişti.

Suudi Arabistan’da  terörist saldırılara hedef olan camiler genel olarak şii müslümanların gittiği camilere yönelik gerçekleşiyor.  Bu saldırıların önlenmesi için de halk komite güçleri, camilere teröristlerin girişini önlemek için ciddi  güvenlik tedbirleri almış bulunuyorlar.

Check Also