Suud Rejimi Saldırılarda Yemen Alt Yapısını Hedef Aldı

Lübnan el-Mayadin televizyonuna açıklamada bulunan Yemen insan hakları merkezi yetkililerinden Ahmed eş-Şami, Suudi rejimi savaş uçaklarının Yemen’in özellikle de ticari ve ekonomik merkezlerine yönelik yaptığı saldırılarda meydana gelen hasarın, Arabistan saldırılarında meydana  gelen zarar ve ziyanın çok büyük olduğunu bildirdi.

Yüzlerce üretim ve ekonomik biriminin tahribi, 250’yi aşkın yerleşim bölgesinin yerle bir edilmesinin Suudi rejiminin Yemen’e yönelik cinayetlerinin çok küçük bir bölümü olduğunu belirten eş-Şami, bu saldırılarda hayatların kaybedenlerin büyük bölümünün ise sivillerden ibaret olduğunu bildirdi.

Öte yandan Suudi rejim uçakları Aden Kentine yönelik düzenlediği bombardıman ve sınır bölgelerine fırlattığı füzelerle insani ateşkesi ihlal etmeye devam ediyor.

Saada Kenti semalarında keşif uçaklarının yoğun bir şekilde uçuşları ortamında Baakem Bölgesi füzeli saldırılara da tanık oldu.

El Hüsama bölgesine 6 füze atılırken, sınırdaki el Berem bölgesine de füzeler atıldı. Hicce’deki el Mezrak bölgesine de 6 füzenin düşmesiyle, Kaide terör örgütünden teröristler Şebva’da Atık kenti Celfor bölgesine havan füzeleri fırlattı.