Sunni Düşünür ve Film Yapımcısı: İran’da Ehl-i Sünnet Mensupları Özgürce Yaşıyor + Video

Mısırlı Ehlisünnet düşünürü ve film yapımcısı Ahmed Mustafa, Tahran’da düzenlenen İslami Vahdet Konferansı’nın diğer İslam ülkelerinde de düzenlenmesi isteyerek;

“Hem Şii ve Sünni Müslüman âlim ve aydınların, bu tür toplantılarda bir araya gelmesi ve mezhepler arasındaki itilaflı ve ortak noktaları ele alarak çözüm yolları üretmeye çalışması, arzu edilen İslam birliğinin sağlanmasına sebep olabilir.

Müslüman âlimler, diğer din ve mezheplere mensup insanların inançlarını daha doğru tanıyıp insanlara tanıtarak İslam düşmanlarının mezhepler arasında yaratmaya çalıştığı boşluğu doldurup bölünmelerin önünü alabilirler.

İran’da yaşayan Ehlisünnet’in her alanda özgürce yaşaması beni çok şaşırttı. Çünkü medyada yer alan ve İran’da yaşayan Sünnilerin özgür olmadıkları yönündeki olumsuz propagandalar sebebiyle böyle bir durumla karşılaşmayı beklemiyorduk.

Burada yaşayan Ehlisünnet kesimi, yaşadıkları ülkenin kanunlarına riayet ederek tam bir özgürlük çerçevesinde kendi görüş ve düşüncelerine sahip çıkabilirler” dedi.

VİDEO: Mısırlı Sunni Düşünür-Film Yapımcısının İran’da Ehl-i Sünnet Olmak isimli belgeselini buradan izleyebilirsiniz:

Posted in Haber - Vahdet, İran, İslam Dünyası, Özel Haber, Video GaleriTagged , , , , , , , , , , , ,