Sözde IŞID Koalisyonu Yine Irak Ordusunu Vurdu

Irak genelkurmay başkanlığınca yapılan açıklamada, IŞİD terör örgütünün bomba yerleştirilmiş araçlarla saldırılarının geri püskürtüldüğü, Irak ordusunun havadan destekleriyle süren çatışmalarda ve teröristlerin önemli merkezlerine yönelik  saldırılarda onlara ağır kayıplar verdirildiğine  dikkat çekildi.

Bu arada dün IŞİD teröristleri ile Irak ordusu arasında  Felluce’nin  batısında  yaşanan ağır çatışmalarda, en az 17 teröristin öldürüldüğü bildirildi.

Bağdat operasyon komuta merkezi sözcüsü Saat Maon, dün teröristlerin Tarık üssüne attıkları bir füzenin düşmesinden dolayı bir askerin öldüğünü ve iki askerin de yaralandığını bildirdi.

Someriye News haber sitesinin Irak güvenlik kaynaklarına dayanarak verdiği habere göre, Amerika’nın liderliğindeki IŞİD karşıtı sözde koalisyon güçleri uçaklarının Felluce şehrinin güney doğusunu hedef aldıkları ve saldırıda Iraklı dört askerin öldüğü veya yaralandığı belirtildi.

Sözkonusu koalisyon güçlerinin Irak ordusu aleyhinde  saldırılarının artması Irak halkı ve yetkililerinin tepkilerine neden olurken, Irak güvenlik  kaynakları,  Diyale’de bomba yerleştirilmiş bir aracın infilak etmesi sonucu  13 kişinin öldüğü ve 40 kişinin yaralandığını bildirdi.